دلار فردایی چیست ؟

و چرا معامله آن می تواند از هروئین نیز خطرناک تر باشد ؟

آیا می دانید سود یک کارگزار، بروکر، واسطه ، دلال یا حالا اسمش هرچه باشد در چیست؟

در حجم معامله شما، یعنی هرچه حجم معامله شما بزرگتر باشد، کمسیون او و در واقع سود او بیشتر خواهد بود به همین دلیل کارگزارهای بازارهای جهانی سیستمی را بوجود آوردند که با استفاده از آن شما می تواند ۱۰۰ ، ۲۰۰ و یا حتی ۵۰۰ برابر ارزش سرمایه واقعی خود معامله کنید. اکثر کسانی که تازه در عرصه معامله وارد می شوند برای اینکه هرچه سریعتر پولدار شوند از بیشترین مقدار ممکن این سیستم استفاده می کنند، غافل از اینکه استفاده از آن بدون آگاهی باعث می شود معامله کردن تبدیل به قمار شود و معمولا درعرض کمتر از چند دقیقه کل سرمایه خود را از دست می دهند.

خوشبختانه با ممنوع شدن بازار فارکس در داخل کشور، از ادامه تکرار این گونه موارد بین مردم عادی و از هدر رفتن سرمایه آنها جلوگیری شد ولی هنوز یک مورد دیگر شبیه آن وجود دارد که کماکان در حال بلعیدن سرمایه کسانی است که دانش آنالیز و کنترل ریسک را نداشته و به امید یک شبه پولدار شدن، وارد بازی آن می شوند :

دلار فردایی

کسانی که دلار فردایی معامله می کنند، از راه سیستمی که تقریبا شبیه سیستم فوق است، ده ها برابر سرمایه خود دلار معامله می کنند که این امر بدون داشتن آنالیز دقیق و نیز آگاهی از دانش مدیریت سرمایه و ریسک، می تواند در عرض کمتر از یک روز حاصل دسترنج سال های سال آنها را ببلعد. برای روشن شدن مطلب با یک مثال مورد را بیشتر توضیح می دهیم :

فرض کنید شما ۱۰ میلیون تومان پول دارید و امروز که دلار ۳۴۷۵ تومان است، چون فکر می کنید احتمالا قیمت دلار افزایش می یابد، تصمیم می گیرید دلار بخرید. شما با پول خود چقدر دلار نقدی می توانید بخرید : حدود ۲۹۰۰ دلار

حال فرض کنید دلالی به شما بگوید : ” اگه این ۱۰ میلیون تومان را پیش من ضمانت قرار بدی، به جای ۲۹۰۰ دلار نقدی، می تونی حداقل ۳۰۰٫۰۰۰ دلار فردایی بخری و بیشتر سود کنی!” شما هم که می خواهید سریع پولدار شوید و به تحلیل خودتون هم خیلی اعتقاد دارید، قبول کرده و ۳۰۰٫۰۰۰ دلار فردایی می خرید یعنی تقریبا ۱۰۰ برابر سرمایه واقعی خودتون.

برخلاف آنالیز شما از قیمت دلار، امروز قیمت دلار از ۳۴۷۵ تومان تا ۳۴۳۵ تومان کاهش می یابد و آن دلال محترم به شما زنگ زده و می گوید : ودیعه شما بابت ضرر ایجاد شده رفت!!! بله در عرض کمتر از یک روز سرمایه شما از دست رفت در حالیکه اگر طمع نمی کردید و دلار نقدی می خریدید با اینکه تحلیل شما اشتباه بود فقط کمتر از ۱۰۰٫۰۰۰ تومان یعنی کمتر از یک درصد سرمایه خود را متضرر شده بودید.

این است سرانجام کسانی که بدون دانش آنالیز دقیق و از آن مهمتر علم کنترل ریسک وارد معاملات دلار فردایی می شوند. البته هستند کسانی هم که در معامله اول جنان سودی می کنند که از خود بیخود شده و در معامله بعدی حجم معامله خود را دو برابر می کنند، غافل از اینکه بازار نه تنها سود قبلی را از آنها پس می گیرد بلکه سرمایه اصلی آنها را نیز از آنها خواهد ربود.

امیدواریم شما هیچوقت این مورد را در زندگی خود تجربه نکنید.

بازدیدها: 69

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الان تماس بگیر
آدرس سکه رز